MARKA

SoulTree czerpie z mądrości Wschodu. Receptury kosmetyków opierają się na ajurwedzie, starożytnej medycynie indyjskiej, a ich skład to bogactwo znanych ze skuteczności ajurwedyjskich roślin i ziół. Pochodzą one bezpośrednio z dzikich zbiorów i małych, organicznych upraw dzięki czemu składniki aktywne preparatów mają większą moc. Rośliny zbierane są ręcznie, z troską, zgodnie z cyklem natury, a ich esencje pozyskiwane we własnym laboratorium firmy – w duchu ajurwedy i idei wildcrafted. By czerpać z czystej energii natury, karmiąc ciało i umysł.

Logotyp SoulTree symbolizuje krąg dobra. Wizualnie przypomina pieczęć, w którą wpisano trzy słowa: ajurwedyjskie – organiczne - etyczne. To symbol zobowiązania przyjętego w duchu indyjskiej tradycji przez założyciela SoulTree, aby to, co za jego pośrednictwem płynie ku światu przynosiło samo dobro. Aby te kosmetyki naprawdę służyły ludziom, nie szkodziły środowisku i pozwalały żyć godnie tym, którzy włożyli trud w ich powstanie.

Wzajemna zależność jest cechą życia i najlepiej dzieje się, gdy z tej zależności rodzi się dobro. Tak jest w tym przypadku, bowiem to dzięki Wam, naszym klientkom i klientom, możemy dać pracę rolnikom prowadzącym małe, rodzinne farmy i przyczynić się do poprawy ich bytu. Dzięki Wam możemy też rozwijać się jako firma. Jesteśmy już obecni w krajach Europy Zachodniej, w Australii i Nowej Zelandii, w Kanadzie i Japonii, a teraz dotarliśmy do Polski. Za tę możliwość chcemy podziękować. Będziemy wprowadzać coraz to nowe produkty z życzeniem, by przynosiły Wam dużo pożytku i przyjemności.

POCZĄTKI

wspomnienia Vishal Bhandari,
założyciela firmy

W latach 90-tych odszedłem z marynarki handlowej pełen energii i gotowości, by wziąć życie w swoje ręce. Zbiegło się to z końcem ubiegłego tysiąclecia, momentem, gdy wiele osób robiło rachunek sumienia i rozmyślało o tym, jak będzie wyglądał świat w następnym milenium.

W nurt powszechnej refleksji wpisał się dokument zwany Kartą Ziemi podpisany w 2000 roku. Jego preambułę otwierają doniosłe słowa: „Znajdujemy się w krytycznym momencie w historii Ziemi, czasie, w którym ludzkości musi wybrać swą przyszłość”.

Te słowa bardzo mnie poruszyły. Uświadomiłem sobie, że jakiejkolwiek aktywności bym się nie podjął, będzie ona miała wpływ na otaczający mnie świat. Jaki to będzie wpływ, dobry czy zły, zależało od mojego wyboru. Wybrałem skutek pozytywny.W Indiach mówi się, że różne możliwości otwierają się przed kimś, kto wie dokąd zmierza. Tak stało się w moim przypadku. Podczas wędrówek po Himalajach spędzałem sporo czasu w małych wioskach i dopiero tam zrozumiałem jak trudny jest los drobnych rolników w Indiach. Gdy poprosili mnie o pomoc w znalezieniu zbytu dla uprawianych przez nich ekologicznych roślin, nie wahałem się ani chwilę.

Z nimi postawiłem swój pierwszy krok w stronę czynienia świadomego dobra, lub bardziej – świadomego nieszkodzenia. Indyjscy rolnicy wykorzystywani są przez pośredników, skazani na dyktat zaniżonych cen, często żyją w nędzy. Wiedziałem, że utrzymanie całych rodzin zależeć będzie od tego czy uda mi się sprzedać ich plony. Założyłem firmę Vedicare Ayurveda Pvt Ltd, która dała rolnikom spokojny sen - regularny odbiór ich plonów.

Myśl o SoulTree – wytwarzaniu kosmetyków z czystych, organicznych i ajurwedyjskich składników - pojawiła się spontanicznie, jako naturalny dalszy krok. Postawiłem poprzeczkę bardzo wysoko: żadnego hurtu, suszu ani drogi na skróty. Wyłącznie czyste surowce z eko upraw, rośliny i zioła z dzikich zbiorów, ekstrakcja składników zgodna z naukami ajurwedy, we własnym laboratorium. Aby szlachetne składniki zachowały swoją siłę działania.

Nad pierwszym zestawem 5 kosmetyków pracowaliśmy w trójkę (doktor ajurwedy, chemik i ja, przedsiębiorca pasjonat) przez 3 lata. Nasze kosmetyki były jedynymi naturalnymi kosmetykami wyprodukowanymi w Indiach, którym przyznano certyfikat ekologiczny BDIH. Tak jest i dziś!

KRĄG DOBRA

W świecie szybkich liftingów i chemicznie wspomaganych makijaży SoulTree wybrało inną drogę – odżywczą pielęgnację. Wytwarzamy przyjazne dla zdrowia kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, których działanie zostało dokładnie zbadane i udokumentowane. Skupiamy się na tym, że naprawa zachodzi od środka i nie pociąga za sobą żadnych negatywnych skutków ubocznych. Tak jak w przyrodzie.


ORGANICZNE UPRAWY

Rośliny używane jako surowce pochodzą z upraw organicznych lub lasów wolnych od chemicznego zanieczyszczenia.

ETYCZNIE POZYSKANE SKŁADNIKI

Składniki naszych kosmetyków pochodzą od organizacji pozarządowych pracujących bezpośrednio z miejscowymi rolnikami i społecznościami. Organizacje te trzymają się zasad etycznego zbioru roślin, które wspomagają odtwarzanie lasów i zapobiegają ich eksploatacji.

BRAK SZKODLIWYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH

Każdy składnik kosmetyku jest wymieniony na etykiecie. Z zasady nie używamy żadnych substancji ropopochodnych, SLS i SLES, silikonu, parabenów, szkodliwych pianotwórczych środków DEA i TEA, fenoksyetanoli, sztucznych zapachów i barwników.

WYTWORZONE W NASZYM LABORATORIUM

Aktywne ekstrakty roślinne, będące gwarancją jakości naszych kosmetyków, pozyskiwane są w naszym laboratorium zgodnie z zasadami tradycyjnej medycyny, którą jest ajurweda. To oznacza, że kontrolujemy cały proces produkcji kosmetyku, od czuwania nad ekologicznymi uprawami po ekstrakcję najcenniejszych składników i komponowanie każdego kosmetyku według zastrzeżonych receptur ajurwedyjskich. Dzięki temu kosmetyki SoulTree działają korzystnie nie tylko na Wasz wygląd, ale i organizm.

POŁĄCZENIE AJURWEDY I NIEMIECKIEJ TECHNOLOGII

W SoulTree doszło do połączenia starożytnej tradycji z współczesną technologią. Z jednej strony naszą inspiracją jest ajurweda, będąca najstarszym na świecie systemem medycyny holistycznej. Sięga korzeniami do Wed, a dokładnie do księgi Atharvaveda datowanej na 1200 lat p.n.e. oraz zainspirowanych nią traktatów, Charaka Samhita i Sushruta Samhita będących fundamentem ajurwedy. Z drugiej strony SoulTree sięgnęło po technologię niemieckich firm, które wyspecjalizowały się w produkcji bio-kosmetyków. W ten sposób to skarby różnych epok połączyły się w naszych kosmetykach. Prace w naszym laboratorium trwają nadal, bo przyroda ma w sobie jeszcze wiele do odkrycia.

MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY JAKOŚCI

Obecnie jesteśmy jedyną indyjską marką kosmetyczną, która co roku otrzymuje niemiecki certyfikat BDIH potwierdzający, że nasze wyroby spełniają rygorystyczne normy ekologiczne. Każdy produkt SoulTree opatrzony jest znakiem „Certified Natural Cosmetic”. W skrócie oznacza to, że składniki kosmetyków pochodzą w 95% z kontrolowanych upraw organicznych, a nasze produkty nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają tzw. substancji niedozwolonych takich jak m.in. parabeny, silikony, substancje ropopochodne, parafina, syntetyczne barwniki. Oznacza to również, że proces produkcyjny jest bezpieczny dla środowiska naturalnego, a surowce pochodzą z uczciwego obrotu. Ponadto, z dumą wspieramy Kampanię na rzecz Bezpiecznych Kosmetyków i nasze produkty znajdują się w jej bazie.

POSZERZANIE KRĘGU DOBRA

To, jak wpływamy na świat w którym żyjemy jest dla nas naprawdę ważne i dlatego podporządkowaliśmy nasze działania zasadzie przynoszenia pożytku. Staramy się mnożyć dobro na każdym etapie działań, począwszy od pozyskiwania surowców roślinnych i ich przetwarzania, poprzez inicjowanie projektów nawadniających dla drobnych rolników i nietestowanie kosmetyków na zwierzętach, a skończywszy na szanowaniu naszych partnerów i klientów.